Zajęcia w Yoga Place

Joga:

Joga jest jednym z najstarszych systemów filozofii
indyjskiej. Oznacza jedność ciała, umysłu i duszy, a jej
celem jest przywrócenie równowagi wewnętrznej.
Jest to system ćwiczeń mający na celu osiągnięcie
sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

Joga jest procesem zwiększania świadomości tego, kim
jesteśmy. Techniki jogi ułatwiają znalezienie równowagi
i osiągnięcie zdrowia oraz rozwijają nasz uśpiony
potencjał. Praktyka pozwala nam być bardziej
świadomymi siebie i otaczającego nas świata.

Zajęcia w Yoga Place

ikona Joga

Joga dla początkujących

Grupa przeznaczona dla osób stawiających pierwsze kroki na macie. Zajęcia łagodne, łączące wzmacnianie ciała z jednoczesnym rozciąganiem. Tempo zajęć jest spokojne, a każda pozycja jest szczegółowo omawiana i przedstawiana w różnych wersjach – dostosowanych do potrzeb uczestników.

ikona Joga

Joga zajęcia ogólne

Grupa przeznaczona dla osób z doświadczeniem, wybierających praktykę nieco bardziej intensywną, które mają już pogłębioną świadomość ciała.

ikona Joga

Joga terapeutyczna

Zajęcia przeznaczone dla osób z poważniejszymi problemami kręgosłupa, stawów itp. Bardzo łagodna praktyka, skoncentrowana na rozciąganiu i delikatnym ruchu ciała. Przeznaczone też dla osób poszukujących głównie wyciszenia, świadomego odpoczynku i relaksu. *Każda lekcja jogi obejmuje praktykę asan (pozycji fizycznych), pranayam (techinki oddechowe) oraz pogłębioną relaksację.

ikona Joga

Joga flow

Zajęcia charakteryzują się płynnym przechodzeniem z pozycji do pozycji, przeznaczone dla osób z doświadczeniem, wymagające fizycznie, kładące szczególny nacisk na połączenie ruchu i oddechu.

ikona Joga

Ruch, Oddech, Emocje

Zajęcia inspirowane Port De Bras – połączeniem baletu, jogi, pilatesa i balansu. Nieśpieszne i harmonijne ruchy otwierają ciało, pomagają uwalniać napięcia. W rytm spokojnej muzyki, w pełnym skupieniu i wyciszeniu, powstaje przestrzeń do pełnego relaksu. Rodzaj terapeutycznej medytacji w ruchu.

ikona Joga

Body Art

To holistyczny trening, który oddziałuje zarówno na ciało, jak i umysł Istotną rolę w BODYART® jest połączenie trzech elementów: ćwiczeń fizycznych angażujących całe ciało, oddechu, w którego tempie wykonywane są poszczególne sekwencje oraz świadomości psychicznej.BODYART® opiera się na teorii Yin i Yang oraz teorii 5-ciu żywiołów.Wprowadza to harmonię w ciele i w umyśle, umożliwia swobodny przepływ energii – co stanowi cel każdego treningu. W pracy z własnym ciałem można kłaść nacisk na określony zakres: funkcjonalny, terapeutyczny, bądź na aspekty fizyczne lub samo oddychanie i refleksję.

Scroll to Top