4 Listopada (sobota) 10:00 – 22:00

Serdecznie zapraszamy na całodniowe spotkanie z Jogą, Masażami ajurwedyjskimi, Mantrami i Ceremonią Kakao!
Program:
CZĘŚĆ I:
10-12-14: Masaże ajurwedyjskie
CZĘŚĆ II:
16: Lekcja jogi wg Sivanandy
18: Medytacja z Mantrami
20: Ceremonia Kakao: Pełnia Księżyca w Byku

CZĘŚĆ I:
ॐ Masaż Abhjanga – zmysłowe ukojenie
Dotyk jest nie tylko naszym podstawowym zmysłem poznawczym, lecz jest też kluczowy w zapewnieniu człowiekowi zdrowia, odporności, rozwoju, sprawności intelektualnej i równowagi emocjonalnej oraz energetycznej. Dotyk zwiększa we krwi poziom oksytocyny, potocznie zwanej hormonem miłości, i zmniejsza ilość kortyzolu, hormonu stresu.
Wiedza o mocy dotyku, która na Zachodzie zaginęła, nadal jest pieczołowicie pielęgnowana w Indiach i innych krajach Azji. Wnioski, do których dochodzą w swoich badaniach współcześni psycholodzy i endokrynolodzy zostały opisane w starożytności językiem Ajurwedy: nadmiar i zakłócenia Waty (żywiołu powietrza, który rządzi ruchem, mową, myślą i wszystkim innym, co związane z przekazem informacji, czyli układem nerwowym i któremu jest przypisany zmysł dotyku) powodują takie problemy zdrowotne, jak stres, depresja, wzdęcia i zaparcia, bezsenność, różnorakie bóle (w tym szczególnie głowy i kręgosłupa lędźwiowego), artretyzm i alergie oraz brak energii.
Ponieważ właściwościami Waty są zimno, suchość, lekkość, ruchliwość, szorstkość, twardość i nieregularność, to – zgodnie z ajurwedyjską zasadą dążenia do równowagi – pracujemy nad przeciwieństwami tych cech. Dlatego tradycyjna Abhjanga wykonywana jest powoli, rytmicznie, delikatnie, przy użyciu długich, harmonizujących ruchów i ciepłego oleju. Jest idealną terapią na stres, bezsenność, bóle głowy i pleców, nadciśnienie, problemy emocjonalne, oraz inne dolegliwości cywilizacyjne.
Czas trwania: 90 minut. Cena: 150 zł
Ilość terminów ograniczona, proszę koniecznie o rezerwacje na telefon 508535559!

CZĘŚĆ II:
Joga – obecność w praktyce
Uczę Jogi w tradycji Swamiego Sivanandy. Jest to delikatne i relaksujące podejście, scalające ciało, umysł i oddech. Rozwijanie świadomości ciała jest dla nas ważniejsze niż idealna pozycja. Korzystamy z ciała jako narzędzia rozjaśnienia umysłu i oczyszczenia go ze zgiełku dnia codziennego. Na klasyczną lekcje Sivanandy składają się Pranajamy, ćwiczenia oddechowe harmonizujące pracę układu nerwowego, Surya Namaskar, czyli powitanie słońca oraz sekwencja 12 podstawowych pozycji. Aby wygenerowana energia i odprężenie mogły się dobrze w ciele i codzienności zakorzenić kończymy rozbudowaną Śawasaną, relaksem końcowym . Jest to ścieżka Jogi nadająca się dla wszystkich, starych i młodych, gibkich i zastanych.

Medytacja z Mantrami
Spotkamy się, aby razem w kręgu pośpiewać mantry w sanskrycie, pieśni w języku polskim i angielskim. Pobawimy się głosem i popracujemy nad rozluźnieniem strun głosowych oraz niczym nieskrępowaną emisją głosu! Poczujemy moc płynącą ze śpiewu, drzemiącą w naszym wnętrzu rozpuszczającą lęk oraz wstyd. Śpiew jest archaiczną formą kontaktu z duszą, jest też narzędziem aktywującym procesy samoleczenia. We wszystkich kulturach od dawien dawna łączy ludzi pokazując ogromny potencjał drzemiący w Nas samych. Otwiera nieznane, ukazuje aspekty naszego wnętrza pełne kreatywności, wolności i radości dziecka. Łączy ponad podziałami w przestrzeni serca nawet najbardziej uparte jednostki. Umożliwia także uwolnienie wszystkiego tego co tłumimy głęboko i co nie jest dla nas najzdrowsze. Wspólne śpiewanie może być niczym indywidualna psychoterapia – dotykająca głębokich partii duszy i uzdrawiająca, to co woła o uzdrowienie !

CEREMONIA KAKAO: Pełnia Księżyca w Byku
Byk jest ziemskim znakiem ciała, zmysłowości i szeroko pojętego dobrobytu. Jego patronka to Wenus, pani miłości i piękna, która wiosną obsypuje łąki kwiatami aby ich słodki zapach radował wszystkie jej dzieci. Byk jest powolny i praktyczny lecz jego potężna energia raz wprawiona w ruch cechuje się wielką konsekwencją i determinacją.
Podczas pełni procesy w przyrodzie osiągają swój punkt kulminacyjny. Tempo życia wzrasta, zmagazynowana energia – napięcia w ciele, emocjach i umysłach – uwalnia się, by zwolnić miejsce na nowe. Księżyc, światło kobiecości, szczególnie rezonuje z naszymi emocjami i reakcjami automatycznymi, naszym sposobem refleksji otaczającego świata.
Pełnia w Byku to czas aby połączyć się z żywiącą nas energią Matki Ziemi. To czas aby w zgiełku i chaosie doświadczeń tego roku wrócić do podstaw, do stabilnej bazy, którą są ciało i oddech. To okazja zestroić się z częstotliwością obfitości. Wszelkie skarby, których szukasz w świecie zewnętrznym leżą już w Tobie, teraz jest dobry czas na uświadomienie sobie swego bogactwa! To również wyśmienita okazja aby doznać niewinnych przyjemności zmysłowych, które mylnie ograniczamy do kontekstu seksualnego.
Aby obecną tego dnia w polu świadomości energię wykorzystać zapraszamy was serdecznie do Ceremonii Kakao w skład której tym razem będą wchodziły:
• Rytualne i intencyjne spożycie napoju z ziaren kakaowca, mleka roślinnego, przypraw ajurwedyjskich i miodu.
• Medytacja „oddech czakrami” wg Osho budząca drzemiącą u podstawy kręgosłupa energię witalną oraz ożywiająca i harmonizująca przepływ energii między czakrami; –
• Swobodnego tańca do muzyki wysokowibracyjnej
Kakao jest piękną i łagodną medycyną duszy, która otwiera przestrzeń serca, wyostrza zmysły i percepcje i pozwala głębiej doznać pełnie uczuć. Oprócz niezliczonych korzyści zdrowotnych pozwala również wkroczyć w przestrzeń rytualną i stabilizuje intencje z którą wchodzisz w krąg.
Jak inne rośliny mocy umożliwia nam głębokie podróże wewnątrz siebie, lecz czyni to w sposób nad wymiar delikatny – w każdej chwili możemy uznać, że widzieliśmy wystarczająco i powiedzieć stop, aby zatrzymać podróż.
Więcej o magii Kakao możesz się dowiedzieć tutaj: https://youtu.be/2J50QErUSpM
Aby czerpać pełne korzyści z mocy Kakao najlepiej przez 24 godziny przed ceremonią powstrzymać się od konsumpcji mięsa i innych produktów pochodzenia zwierzęcego, kawy, alkoholu i innych środków psychoaktywnych. Pamiętaj: Ile dasz z siebie, tyle dostaniesz 😉
Po Ceremonii będzie przestrzeń na wspólne dzielenie się wrażeniami i wglądami w kręgu.

Prowadzący:
Joga, Masaże, Kakao: Szymon Cechnicki – dyplomowany terapeuta ajurwedyjski (Kerala College of Ayurveda, Kannur / Jiva Institute, Faridabad / American Institute of Vedic Studies, Santa Fe), z ponad 10 letnim stażem, nauczyciel jogi metodą Sivanandy, tłumacz, pasjonat kakao i leczenia jedzeniem, podróży wewnętrznych i zewnętrznych. Prowadzi regularnie Księżycowe Ceremonie Kakao.
Mantrowanie, Kakao: Aleksandra Kubacka – Poza Jogą studiuje filozofie, sanskryt i religie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z ciałem, medytacją i uważnością oparte na głębokiej praktyce własnej i prowadzeniu licznych nauczycieli (m. innymi Manju Jois, Marka Colleano, Toby Field, Arama Raffy). Prowadzi kręgi kobiece i zajęcia jogi w Krakowie i zagranicą.

Cena za CZĘŚĆ II: 130zł
ZAPISY: JUSTYNA SZOPA tel.605 400 088 justyna.szopa@yogaplace.pl